TOKATIN BİRLİĞİ VE DİRLİĞİ İÇİN TEKKON

Tokat tanıtım Günleri

Değerli Hemşehrilerim,

01-04 Aralık Yenikapı Tokat Tanıtım günleri bizim için onurlu günlerdi. Her gün aldığımız kararlar ve yaptığımız uygulamalar sadece o günün değil, aynı zamanda geleceğin de belirlenmesine katkıda bulunuyor.

Karşımıza çıkan sorunların çokluğu ve karmaşıklığı, zamanımızı günlük konuların çözümüne odaklamayı zorunlu kılıyor. Oysa, her gün yangın söndürmekle meşgul olan bir toplum, refah düzeyini ve huzuru artırabilmek için, yangınları önlemeye yönelik yaklaşımlar geliştirmek zorunda.

Geleceği şekillendirebilecek yaklaşımlar ise, ister bireysel, ister özel sektör, ister kamu sektörü, ister sivil toplum kuruluşları, isterse insanlık boyutunda olsun ortak değer ve ilkeleri içeriyor. Aslında toplumun farklı katmanlarda değişik rolleri üstlenen kişiler, aynı kişiler. Dolayısıyla, bu bütünsellik aynı zamanda bir tutarlılık oluşturarak farklı rolleri uyum ile yürütebilme yeteneği de sağlıyor. Tokat’ımıza ait tüm renkleriyle STK’ların yan yana gelerek birlik ve beraberlik içierisinde neler yapabileceğinin fotoğrafıdır Yenikapı. Önümüzdeki günlerde siyaset süreci de hızlı bir şekilde ilerlemekte ve şekillenmektedir. Tüm STK’lar olarak önümüzdeki hedeflere amasız fakatsız yanyana gelebilmeli ve ortak belirleyeceğimiz adaylarımızı desteklemeliyiz.

Bu anlamda; Tokat Tantım Günlerine katma değer sağlayan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İMAMOĞLU’na, Tokdef Genel Başkanımız İlhami ÖZEL’e, Tümtokkon Genel Başkanımız Galip YILMAZ’a ve paydaşları olan federasyon başkanlarımıza, Tokkon Genel Başkanı Ahmet YILMAZ’a ve paydaşları olan federasyon başkanlarımıza ve Tekkon’a bağlı olan federasyon başkanlarımıza, Taldef Başkanımız Bahattin YÜCEL’e, Zildef Başkanımız Ali KAYGUSUZ’a, Kütokdef Başkanımız Duran MADEN’e ve Komite Başkanımız Ömer GEÇİT beyefendiye, Organizasyonda emeği geçen Sezer TURAN’a, Tokatımızın değerli bürokratlarına, esnaflarımıza, sanatçılarımıza, yazarlarımıza ve Değerli Basınımıza, Siyasi partilerimizin değerli temsilcilerine, hava şartları nedeniyle bizleri yalnız bırakmayan tüm hemşehrilerimize en içten teşekkür dileklerimi sunar önümüzdeki günlerde de birliğimiz ve beraberleğimizin daim olmasını temenni ederim.

Tekkon Genel Başkanı Murat İLTER